Na sexta -feira passada (31 de janeiro), o prazo para enviar a oferta de compra de Gornik Zabzet foi concluído, mas o envelope oficial foi oficialmente aberto na segunda -feira (3 de fevereiro) com o juiz de segurança de Zabzee. As informações da WP Sportowefakty foram confirmadas que o consórcio que consiste em Lukas Podolski e a empresa está interessada na aquisição de clubes.
Esboço interessado em comprar Górnikzabrze
-Sports Club Garnikzable SA Gostaria de verificar as informações publicadas, referindo -se à reportagem sobre a compra das ações da SA.
O esboço trabalha com Gornik desde 2017 e desempenha o papel de principais patrocinadores do Club e parceiros médicos oficiais. -A empresa identificou fortemente a marca do clube. O envolvimento de nosso patrocínio ocorre da política de RSE da empresa e da paixão de funcionários e proprietários. O investimento potencial em clubes esportivos é o próximo estágio de cooperação. No entanto, é necessário enfatizar que a pesquisa atual é preliminar e precisa de conversas detalhadas e negociações sobre as condições de investimento.
Assista ao vídeo: ele escolheu a ordem de PGE Ekstraliga. O motor não se torna um campeão polonês[video=48824a
O spółce zrobiło się głośno w pandemii COVID-19, gdy we wrześniu 2020 roku zorganizowała dwa ogromne transporty środków medycznych z Chin do naszego kraju. Jumbo Jet lądował wówczas w Pyrzowicach, a Rusłan – w Rzeszowie. Sponsor Górnika wyposażył też w sprzęt szpital covidowy, jaki zorganizowano na PGE Narodowym w Warszawie.
Obecnie firmą kieruje Paweł Ossowski, który urodził się w Zabrzu i jak przyznawał w jednym z wywiadów, “piłka zawsze była obecna w jego życiu”. Z czasem przejął zarządzanie po ojcu. Początki nie były łatwe. Zarys powstał w 1989 roku i sprzedawał m.in. papier ksero do polskich szpitali. Z czasem rozszerzył działalność o handel sprzętem medycznym, aż w końcu firma zaczęła go produkować na własną rękę.
Ossowski nazywany jest “królem polskich przetargów”. “Bije się wielu, a korzysta najczęściej ten sam. Tak można podsumować w dużym skrócie ostatnie lata przetargów publicznych dla służby zdrowia w Polsce. Jedna ze śląskich firm wygrywa ich rocznie po ponad trzy tysiące. Ma wysoką rentowność, należy do polskiego biznesmena, a służbie zdrowia dostarcza towary z całego świata” – tak przed kilkoma miesiącami biznes Ossowskiego opisywał “Business Insider”.
Globalne aspiracje napędzają marzenia o zakupie Górnika
Mimo to zabrzańska firma nie jest powszechnie znana wśród Polaków. To międzynarodowy producent i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego oraz dostawca kompleksowych rozwiązań dla ochrony zdrowia. Firma produkuje podstawowe wyroby medyczne i dostarcza je do kilkudziesięciu państw na świecie.
Zarys zatrudnia ponad 400 pracowników, a jej zakłady produkcyjne znajdują się na Śląsku. Rozwój firmy sprawił, że posiada ona swoje biuro i dział kontroli jakości w Chinach. Jak podkreśla Kłysz, spółka ma “globalne aspiracje” i równocześnie jest “mocno zakorzeniona w lokalnej społeczności”, dlatego też inwestycja w Górnika Zabrze wydaje się dla niej idealnym rozwiązaniem.
Teraz piłeczka jest jednak po stronie miasta. Władze Zabrza muszą przeanalizować oferty złożone przez Podolskiego i konsorcjum firm Zarys i Tabapol. Jeśli oba podmioty przejdą pozytywną weryfikację, otrzymają wgląd do dokumentów finansowych klubu. Kolejnym etapem na drodze do sprzedaży Górnika powinny być negocjacje z magistratem.
Miasto Zabrze jak dotąd nie ujawniło ceny, jakiej oczekuje za 80 proc. akcji Górnika (minus jedna akcja, co zapewnia Zabrzu kontrolę nad lokalizacją siedziby, nazwą, barwami, herbem i miejscem rozgrywania meczów).
Proces prywatyzacji Górnika ma zostać zakończony do końca sezonu 2024/2025.
Łukasz Kuczera, dziennikarz WP SportoweFakty